čtvrtek 21. března 2013

Minulá schůzka

Další ze schůzek je za námi a i když jsme toho stihli poměrně dost, rozhodně jsme nestihli všechno. Nejvyšší prioritu, jako vždy, mají fotografie členů, takže jsme prošli portfolia Štěpána, Maja a Jitky a podívali se na fotografie ze světa. Také jsme se prohrabali donesenou technikou a začali plánovat jarní společné focení. Protože jsme zbytek fotografií ani nestihli promítnout nebo prolistovat, budeme se jim věnovat i příště, tudíž žádné nové téma nebude.

Myslím, že pro každého fotografa je užitečné dát si dohromady svůj fotografický životopis, svoje portfolio a svůj autoportrét. A nejlepší je budovat takové věci postupně. Na příště tedy zůstává úkol přinést 10-20 vybraných fotografií (ne víc, ne míň), což bude takový základ portfolia, který můžeme časem obměňovat a rozšiřovat. Také zůstává téma Autoportét (ve stylu zoom), což ovšem neznamená, že uděláte svůj portrét spolu se svým oblíbeným objektivem, ale zkuste si s myšlenkou trochu pohrát. A pokud vás nic ve stylu zoom nenapadne, tak zkuste aspoň nějaký výtvarně zajímavý autoportrét. Každopádně by vás ale mělo jít na fotografii poznat.

Ještě jsem zapomněl zmínit, že budou Fotojatka, skvělá akce plná humoru a fotografií. Letos se na Fotojatkách nepodílím, takže nebudu organizovat ani žádný víkendový workshop.


Na jaře plánujeme společné víkendové focení a Štěpán by nám dokázal zajistit exkluzivní přístup do ZOO v Táboře, takže předběžný návrh setkání je 24.-26. května v Táboře. Program ještě vymyslíme, ale bude to akce plná focení. Zkusili bychom si reportáž/dokument, nějaké noční focení a svícení trvalými světly i blesky, portréty, případně i produktovou fotografii. Na detailech se domluvíme na příští schůzce, stejně tak i na organizaci.

David Maixner
www.maixner.eu

Žádné komentáře:

Okomentovat