členové

Viktor Šulc

Narozen 8. 2. 1980 v Brně. Po absolvování základní školy a gymnázia odpromoval na Stavební fakultě VUT Brno v oboru vodní stavby.
Fotografovat začal asi v 11 letech se Smenou 8M. Přes Prakticu se dostal k fotoaparátům značky Nikon, kterým je věrný více jak od roku 1997. Do "digitálního věku" vstoupil v roce 2005, kdy si pořídil fotoaparát Nikon D70 pro zdokumentování své první cesty naUkrajinu. V součastné době pracuje s fotoaparáty Nikon D300 a Nikon D700 a s asi desítkou nejrůznějších objektivů.
Oblíbená témata: Sport, zejména volejbal, koncerty, reportáž a dokument.
O svém fotografování říká:
Fotografování pro mne bylo, je a doufám, že i bude, především koníčkem a výplní volného času. Nepovažuji se za umělce a přiznám se, že jsem uměleckými ambicemi nikdy příliš netrpěl. Snažím se být spíše dokumentaristou, zachycujícím neopakovatelný okamžik lidského života, neboť právě v tomto spatřuji největší silu fotografie - oné fotografie, pro kterou je vteřina mnohdy věčností, fotografie, která dokáže vytrhnout jedno políčko z filmového pásu, jenž nám běží každý den před očima...
A dodává... Fotografie mi, krom jiného, dala spoustu známých a přátel, zavedla mě na místa a do situací, které bych jinak nepoznal, a za to jsem ji vděčný.
web: www.viktorio.net
web: www.fotograficke.cz
telefon: +420737453859


Martin Seidl

Vyhlášený nezávislý fotoreportér, dokumentující život okolo. Svůj reportérský pohled dokáže uplatnit i na všechny ostatní směry fotografie.
web: www.photowork.cz
telefon: +420775168886


Ondřej Pavelka

*1974 Po prvních neúspěších s fotoaparátem Corina, kdy ani jeden exponovaný film z tohoto zařízení nevydal ani obrázek, experimentoval s rodinnou Praktikou a Minoltou HiMatic-F. Nějaké filmy si vyvolával sám, včetně fotografií v provizorní temné komoře v koupelně. Byl rád, že na fotce aspoň něco bylo, aniž by řešil, jak to bylo nebo mělo být. Po fotografickém útlumu začal v roce 2000 digitální éru s fotoaparátem Olympus C-860L, poté dlouho s Olympusem C-740. S nákupem Nikonu D90 v roce 2010 se začal o fotografii zajímat intenzívněji, nejen o samotnou techniku, ale také o kompozici a další tvůrčí aspekty. Je z něj nyní pilný student, který je rád, že může diskutovat o jeho fotografických výtvorech s mnohem zkušenějšími kolegy. Není nijak fotograficky vyhraněn, fotografuje doma, na cestách po světě, výzvou jsou pro něj portréty a street fotografie.
web: picasaweb.google.com/opavelka


Petr Švihálek

*1967 Focení je můj jediný a největší koníček, kterému věnuji veškerý svůj volný čas a někdy i část dovolené. Už od dětství jsem zkoušel fotit, chytlo mě to a drží dodnes. Moje první seznámení s fotografií bylo prostřednictvím fotoaparátu Corina, který se již nedochoval. Rád fotím na cestách po Evropě. Některé své fotky jsem publikoval ve Sborníku prací Muzea města Brna Forum Brunense 2008. Do budoucna bych se chtěl věnovat převážně focení architektury a industry.
telefon: +420721134734


Štěpán Borkovec

*1984 K fotce jsem se dostal v 15 letech a zájem o ni se v mém životě line stejně dlouho jako zájem o moje současné povolání psychologa. V průběhu let jsem se více našel jako konzument umění (hudby, filmu a obrazu vůbec) než jako umělec, takže mi to rozhodování ulehčilo. Nicméně fascinace a záliba zůstává a fotky mi pomáhají hledat v nich sám sebe, takže k syntéze s mojí profesí taky došlo a dochází.
To mě samozřejmě vede spíš k objevování vnitřních krajin a portrétů než k realistickému dokumentu a tak od svých začátků rozpracovávám experimentální a výtvarnou fotografii, kterou dnes oživuji ve vrstevnatých kolážích. Posledních roky jsem se taky hledal inspiraci v ateliéru  a zabýval se portréty a akty.  Po celém světě pak sbírám zbytek své tvorby. Abych to pohybově vykompenzoval, tak většinou na expedicích po horách i nížinách.  Krom klasické krajiny mám zálibu v krajině městské a focení architektury, která mi mimo jiné slouží jako podklad k experimentálním kolážím. 
web: www.stepanborkovec.com


Vít Volšička

Narozen ve městě kamenné krásy a trubiček již v raném věku začal projevovat zájem o umění, zejména o jeho tvorbu. Pod odborným dohledem řadu let vyzkoušel mnoho výtvarných technik. Poté co zjistil, že mu malování moc nejde, skončil raději u fotografie. Začínal jako reportážní fotograf pro noviny, nyní se převážně zabývá focením portrétů.

web: www.vitvolsicka.cz


Tomáš Hebelka

První fotky vznikaly na výletech s rodiči, později s kamarády fotoaparátem Certo. Při focení často znělo kolik dáváš? To znamenalo jakou clonu a jaký čas.Ve fotokomoře-koupelně jsem pozoroval jak se objevují obrázky na fotopapíru ve vývojce, ze začátku jen tátovi a potom i mě. To byl rok asi 1977. Byl jsem také členem jeskyňářské společnosti a poznal krásy podzemí u nás a na expedici v Bulharsku, které jsem fotil již Prakticou. Za většinu fotek vděčím kamarádům, kteří vymýšleli výpravy u nás, na Slovensku a Chorvatsku. Po revoluci ve Slovinsku a v Rakousku. Také bylo období, kdy jsem chodil sám s fotoaparátem, ale to jen v okolí Brna. Mimo rodinné fotografie a fotografie zahrady fotím dokumenty z výprav, přírodu, krajinu, Brno a jeho akce a to už většinou digitálně.
telefon: +420776790576


Stanislav Srnec

Narozen dne 31.3.1983 v Brně. Od narození bydlící v Brně – Žabovřeskách.
K fotografování jsem se dostal teprve před dvěma lety, když mi můj kamarád Martin přenechal svou dosluhující zrcadlovku Nikon D40.
Nebyla to ale moje první zkušenost s digitálním zachycením světa o kolo mě.
Už totiž několik let držím v ruce digitální kameru a natáčím různé události, svatby a vše co mě napadne. Filmy vždy dotahuji do konce včetně střihu a hudby.
Proto jsem si momentálně pořídil Nikon D5100 16-85 který bych chtěl kromě focení využít sem tam i jako druhou kameru.
Co rád fotím? Různé akce, lidi v pohybu, portréty, vše kde se něco děje… Fotku krajinky nebo kytiček ode mne asi nikdy neuvidíte.
Vždy se snažím aby fotka kterou fotím zachytila ty emoce které jsem v tu chvíli viděl já.


Jitka Janíková

Narozena v moravské metropoli přesto zná život zblízka i v jiných částech Moravy (samozřejmě především místní nářečí). S fotografií začala teprve v roce 2012 a není proto zaměřena na žádný určitý typ fotografie. Jelikož ji ale zajímá umění a kultura jako celek, baví ji fotografovat např. architekturu všude kde se zrovna vyskytne.


Iva Podškubková

Narodila se a své útlé mládí prožila v Brně, po 12ti letém odloučení od domoviny stráveném v Německu se 2004 vrátila ke svým kořenům zpět do Brna. Fotografie ji baví již dlouho, po několika návštěvách bohužel nepřeživších fotokroužků ponechána svému osudu. Po nejistých pokusech s několika filmovými kompakty a následně digitálním kompaktem se konečně rozhodla, že je čas vypravit se mezi dospělé a naučit se zacházet se zrcadlem. Fascinuje ji tma a umělé osvětlení, odrazy a příroda. Z pracovního hlediska se učí fotograii architektury. Z časového hlediska a přesvědčení omezuje používání photoshopu a podobných programů na nutné minimum, neb je přesvědčena, že fotografie musí být dokonalou již v okamžiku stisknutí spouště.


Marian Eliáš

Pocházím z Liptovského Mikuláše. Od mala jsem se často stěhoval, pobýval jsem v různých částech „Českoslovenka“ – Strašice u Rokycan, Tábor, Liptovský Mikuláš. Aktuálně žiju v Brně a fotografuji v rámci celé Evropy. Fotorafii jsem začal brát vážněji kolem roku 2004, kdy začínaly být digitální fotoaparáty dostupnější. Na svoji tvorbu se dívám kriticky i přes pozitivní ohlasy mých kamarádů i klientů. Tento můj pohled mne posouvá vpřed. Nejvíce mě baví fotografování lidí. V současnoti se věnuji téměř výlučně tomuto stylu a jeho podkategoriím. Přizpůsobil jsem tomu svou techniku, kterou jsem rozšířil o středoformátový fotoaparát na film, na který velmi rád fototgrafuji, vyvolávám filmy a zvětšuji klasické černobílé fotografie.



Miroslav Vyhnalík

1986. Pracuje a bydlí v Brně. K focení se poprvé dostal na střední škole s kompaktem HP Photosmart 735 po několika zkušebních fotkách objevil, že focení je dobrá zábava, která mu zůstala dodnes. Jak šli roky postupně přešel přes více druhů kompaktů až se konečně rozhodl přejít do rodiny zrcadel a koupil si první zrcadlovku. Přijde si jako věčný amatér, ale focení má velmi rád. Nemá žádný vyhrazený směr prostě fotí co mu přijde pod ruku.






Dřívější členové:

Pavel Kopřiva
Věnuje se převážně sociálnímu a subjektivnímu dokumentu. Vystudoval sociologii a žurnalistiku na Fakultě sociálních studií MU v Brně a v letech 2009–2010 navštěvoval Fotoškolu Brno pod vedením Evžena Sobka.

Ondřej Nosek
Jsem muž, narozen na jaře 1982, fotím naplno od roku 2003.
Fotografie je pro mně terapie, inspirace a nenahraditelný způsob komunikace.
Svoji první digitální zrcadlovku jsem si pořídil v roce 2005 kdy jsem ze začal zabívat portrétní fotografií. Nyní používám Nikon D90 spolu s objektivem Sigma 30mm a doa vyrobeným tilt/shift objektivem na experimenty. Víc a víc také fotím na střední formát přístrojem Hasselblad 501c.
Moje fotografie dívek stylizuji do určitého zasněného portrétu. Zatím fotím jak barevně tak černobíle. Nesnažím se vyprávět příběhy, v mých fotografiích můžete najítspíš pocity a nálady. Objevuju taky subjektivní dokumentární/street fotografii. Studuji brněnskou fotografickou školu PHOTO-GENIA. Měl jsem několik solo i společných výstav. Miluji formát 6x6.
web: www.ondranosek.net


Ondřej Janák
Fotografuje po městech České Republiky, ale největší diskuzi vyvolala jeho fotografie psa.

Máša - Marie Pšenicová
V roce 2007 propadla kouzlu digitální fotografie. Od té doby se neustále a marně učí a vyhledává společnost fotografů. Nejraději fotí portréty.
web: www.marikap.ic.cz

Veronika Makovská
Fascinuji mne ošuntělé, oprýskané předměty, domy, neznatelné detaily, což má za důsledek to, že mé fotky z dovolených už nikoho z mých blízkých nezajímají.

Síma - Simona Bilíková
S fotografií sice teprve začíná, ale první výsledky vypadají velice dobře Je jednou ze tří zakladatelů fotoklubu zoom.

Marián K. (MaK.) - Marián Kábele
Svoji fotodráhu odstartoval už v dětství okolo roku 1983, možná i dříve, coby rodinný fotograf na společných dovolených i na zahrádce. Sám si to už moc nepamatuje. Od té doby jej však fotografie nepustila. Prošel si obdobím vlastní přípravy lučebnin, kdy už jako student žebral od chemikáře z kabinetu potřebné látky. To leckdy vedlo k zajímavým pokusům, kdy se panelákový pokoj zahalil do modrého oblaku a míchací tyčinka se záhadně rozpustila v roztoku. Možná chyba ve výpočtu. Časem si zřídil svoji temnou komoru, kde trávil dlouhé večery a noci. Čas nehrál roli. Podnikl samostatné i společné výpravy na Mostecko, kde byl dokonce zajat, fotografoval první blokády Temelína při jeho výstavbě, procestoval mnoho míst Česka a několik světa. Posledním vzdálenějším počinem byla expedice na Srí Lanku. 13 let už rovněž působí ve fotoklubu Safír Turnov. Vystavoval na několika vlastních a mnoha společných výstavách. Nyní se věnuje převážně fotografii zpravodajské a dokumentaristické a to především pro informační portál brnovinky, jenž založil. Je jedním ze tří zakladatelů fotoklubu zoom.
web: www.mariankabele.com

David Maixner
*1980 Žije a pracuje v Brně a téměř všechen svůj volný čas věnuje fotografii a pokud nějaký náhodou zbyde, pak i spánku (ovšem i tehdy sní o fotografii). Fotil již na vše možné, od krabice od bot počínaje po střední formát (prozatím) konče. Technické vzdělání a počítačová práce jej však spíše odrazují od technického pojetí fotografie, přednost dává prvkům náhody a "přemýšlivé" fotografii. Alespoň nyní. Svůj vytříbený zrak a pohotovost při stisku spouště uplatňuje například v dokumentu, ale rád vpadne i do konceptuální tvorby. Neopovrhuje krajináři! :) Účastnil se několika kurzů, ať už pod vedením českých autorů nebo světových špiček fotografie. Vystavoval na několika skupinových výstavách. Rád rozšiřuje své vědomosti a zkušenosti o nové. Je jedním ze tří zakladatelů fotoklubu zoom.
web: www.maixner.eu