středa 17. října 2012

České Švýcarsko
Fotografické putování po Českém Švýcarsku na podzim je pastvou pro oči v každém počasí. Přesvědčil jsem se o tom minulý týden, když jsem si udělal dvojdenní výlet po známějších stezkách, kterými během sezóny projdou desítky tisíc návštěvníků. Měl jsem možnost vše proběhnout během týdne, kdy jsou prakticky liduprázdné a se stativem v ruce jsem se nemusel s nikým přetlačovat o místo.

1.den – okruh z Mezní Louky – oblačno
Edmundova soutěska
(příště bych volil ve stejném počasí jen soutěsky – Edmundovu a Divokou soutěsku, kterou jsou bohužel v závěru dne nestihl – oblačnost v nich vytváří krásné rozptýlené světlo a se stativem se zde dá fotit hodiny. Pravčická Brána a cesta k ní potřebuje přeci jen protrhané mraky a trochu slunce)

Mezní Louka – Pravčická brána – Hřensko – Edmundova soutěska – Mezná – Mezní loukaOkolí Vysoké Lípy
                                                                            2. den – Jetřichovické vyhlídky – ráno oblačno, k polednímu polojasno, jasno při západu slunce
(poučen z předchozího dne a předpovědi počasí jsem šel cestu v opačném gardu než jak jsem ji našel na internetu a dobře jsem udělal. Když se kolem poledního ve Vysoké Lípě protrhala oblačnost, tak nastaly krajinářské žně, která končily až kolem Vilemíny stěny. Od té se cesta táhla potemnělým stranou, která je nasvícena ranním a dopoledním slunce, takže k večeru jsem moc fotek neudělal. Stejně tak z Mariiny vyhlídky je podle mě víc co fotit při východu než západu.)  
Vyhlídka na Vysokou Lípu z Šauštejna

Jetřichovice – Jetřichovická bělá – Dolský Mlýn – Vysoká Lípa – zřícenina Šauštejn  - Rudolfův kámen – Vilemínina stěna – Mariina vyhlídka - Jetřichovice 
                                                                             
3.den - svítání na Křížovém vrchu
(ráno bylo kolem nuly a jasno, takže celkem ideální podmínky pro focení - z údolíček se linula mlha a vytvářela krásnou a typickou místní scénu - na vršku čekalo jen pár fotografů,což bylo vzácné - kdyby dorazil nějaký workshop mohlo nás tu být klidně 20..)

svítání na Křížovém vrchu
svítání na Křížovém vrchu
Více fotek:

1 komentář:

  1. článkem jsi mi udělal velikou radost, za dva týdny se tam chystám na víkend také, díky za tipy na trasy!

    OdpovědětVymazat